Палермо – Интер (статистика)

Palermo-vs-Inter

Палермо – Интер 1:1 Ниеден играч на Интер не загуби повеќе топки од Гуарин (20). Гуарин (3) и Ковачиќ (2) комплетираа најмногу дриблинзи. Фреди Гуарин имаше 5 клучни пасови, 4 повеќе од било кој играч. Од 14 упатени центаршутеви само 1 стигна до наш играч. Палермо имаше 16 фаули и заработи 2 жолти картони, Интер […]

Повеќе


Мацари:”Ние сме Интер, од нас се очекува да победуваме”

mazzarri

“Ние самите си го направивме животот тежок на почетокот на мечот и му дозволивме на Палермо да ја игра својата игра. Второто полувреме го започнавме добро и малку фалеше да се постигне гол, иако сметам дека голот кој го постигна Видиќ требаше да се важи.” – изјавил Мацари после натпреварот со Палермо. “На секој начин […]

Повеќе


Ковачиќ: “Мора да продолжиме да напредуваме”

.

Стрелецот на единствениот погодок на мечот со Палермо, Матео Ковачиќ дал кратка изјава после натпреварот: “Навистина сум среќен поради голот, но не и од резултатот. Интер сакаше да победи, и се трудеше со сите сили тоа да го оствари. Кога го постигнав голот изгледаше навистина лесно и убаво, но тоа беше благодарение на одличната работа […]

Повеќе


Палермо – Интер 1 – 1

Palermo-vs-Inter

По феноменалниот натпревар против Сасуоло, вчера во Сардинија, Интер повторно одигра нерешено и освои само еден бод. Натпревар со две сосема различни полувремиња, прво полувреме во кое Интер играше бледо и второ во кое ја превзема целосно иницијативата, но сепак не постигна погодок до самиот крај. Натпреварот започна со смешна и почетничка грешка на Видиќ […]

Повеќе


Статистика, Днипро – Интер

dnipro-inter

- Интер нема примено гол во последните 450 минути! - Хуан Хесус имаше најмногу допири со топката (98) најмногу од сите. -Видиќ комплетира 92% од пасовите. -Хернанес упати 4 клучни пасови, повеќе од сите играчи на теренот. -Немања Видиќ имаше 5 пресекувања, повеќе од сите свои соиграчи. – Фреди Гуарин загуби 22 топки, повеќе од било кој играч.

Повеќе