Погледнете кои играчи се повикани за Европа Лигата.

inter-europa-league

1 Самир Хандановиќ 2 Џонатан 5 Хуан Хесус 6 Марко Андреоли 7 Даниел оОвалдо 8 Родриго Паласио 9 Мауро Икарди 10 Матео Ковачиќ 13 Фреди Гуарин 14 Хуго Кампањаро 15 Немања Видиќ 17 Здравко Кузмановиќ 18 Гери Медел 20 Џоел Оби 22 Додо 23 Андреа Ранокија 24 Џакомо Скиака 30 Хуан Пабло Карицо 33 Данило Дамброзио 44 Рене Крхин 46 Томазо Берни 54 Исак Донкор 55 Јуто Нагатомо 88 Хернанес 90 Јан Мвила […]

Повеќе


Рокот за регистрација е продолжен!

ibknlc

Официјално рокот за регистрација во Интер Клуб Армата Македонија е продолжен до 15 септември. Сите кои не успеавте да се зачлените добивате уште 14 дена за да го сторите истото. Регистрацијата подетално е објаснета во претходната статија. Доколку имате било какви прашања поврзани со регистрацијата, со плаќањето или со документите,слободно обратете се на фан пејџот […]

Повеќе


Гуарин го кочи трансферот на Бонавентура

Giacomo-Bonaventura-Atalanta

Џакомо Бонавентура нема да дојде во Интер ако клубот не го продаде Фреди Гуарин, потврди неговиот агент. „Неразурите“ чекаат на трансфер на Гуарин за кого се заинтересирани неколку клуба, а последната официјална понуда беше од Зенит која изнесуваше 13 милиони евра и која Колумбиецот ја одби. Новинарите од италијанскиот сајт „Интерњуз“ го контактирале агентот на […]

Повеќе


Видиќ суспендиран еден меч поради смешниот црвен картон против Торино

Torino FC v FC Internazionale Milano - Serie A

Стоперот на Интер, Немања Видиќ ќе мора да „одлежи“ еден меч суспензија поради смешниот црвен картон кој го заработи на мечот против Торино.Во рамки на 1. коло во италијанската Серија А „неразурите“ одиграа 0-0 против Торино, а српскиот фудбалер заработи директен црвен картон поради смешен аплауз кој му го посвети на главниот судија Даниеле Довери […]

Повеќе


Саутемптон ја прекина позајмицата, Таидер се врати во Интер

Saphir-Taider-+-Borja-Valero-Inter-Vs.-Fiorentina

Алжирскиот играч од средниот ред, Сафир Таидер се врати во екипата на Интер откако Саутемптон по само три седмици реши да ја прекине договорената едногодишна позајмица. Како што изјави стратегот на клубот, Роналд Куман, Таидер бил мрзелив и не сакал да се бори за место во тимот. „Во Саутемптон тој се соочи со малку потешка […]

Повеќе